Strona główna
O stowarzyszeniu
Wydarzenia
Kronika
Statut
Przydatne linki
Fotogaleria

Wydarzenia


Wycieczka - 21 lipca 2018

     21 lipca "Iskierka" gościła na lotnisku w I Brygadzie Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu, na którym stacjonuje Pułk Śmigłowców Bojowych Ciężkich. Podopieczni obejrzeli dokładnie, także w środku, te wielkie i imponujące maszyny. Ponadto poznali historię powstania jednostki, tradycje bojowe, sprzęt militarny, uzbrojenie i wyposażenie samolotów-helikopterów.
     W programie był także pokaz ratownictwa i gaszenia olbrzymich maszyn i pojazdów, a potem możliwość spróbowania swoich sił w akcji ratunkowej.
Wszystko to dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Unisławiu, Starostwa Powiatowego w Chełmnie i środków zebranych z 1% podatku.
     Pobyt w Inowrocławiu i Latkowie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. fotogaleria 5/18


Otwieramy "Dni Unisławia" - 22 czerwca 2018

     Tradycyjnie już pierwszego dnia trzydniowego święta "Dni Unisławia" podopieczni "Iskierki" jako pierwsi korzystali z atrakcji przygotowanych dla dzieci.
     Pan Wójt zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek oraz zasponsorował zabawy w strefie aktywności dziecęcej. fotogaleria 4/18


Piknik - 16 czerwca 2018

     Dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, przejażdżki bryczką i konne, dogoterapia, gry i zabawy - takie atrakcje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Iskierka" przygotowało dla swych podopiecznych.
     A to wszystko podczas XIII Spotkania integracyjnego z okazji Dnia Dziecka i powitania lata. Impreza odbyła się 16 czerwca na polanie w Otowicach u państwa Wołoch. Wiele radości na twarzach najmłodszych wywołały konkursy oraz liczne zabawy sportowe. Tradycyjnie już druhowie z OSP Unisław zadbali o kulinarne przekąski. Zabawa była przednia, łakoci i lodów nie zabrakło, pogoda też dopisała.
     W organizacji spotkania "Iskierce" pomogło dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Chełmnie oraz z Urzędu Gminy w Unisławiu.
     Gośćmi honorowymi były dzieci z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 19 z Bydgoszczy i z Dąbrowy Chełmińskiej. Nie zabrakło władz gminy Unisław oraz wielu zaprzyjaźnionych osób. fotogaleria 3/18


"Bądźmy razem" - 9 czerwca 2018

     W sobotę 9 czerwca ,,Iskierka" wzięła udział w dorocznych Sportowych Spotkaniach Niepełnosprawnych "Bądźmy razem" w Kowalewie Pomorskim.
Największą niespodziankę, radość i furorę sprawił najmłodszy członek ekipy i bodaj najmłodszy startujący w zawodach Nicolas Potyrała. Prowadził w rzutach woreczkiem z grochem do celu. Od początku do końca nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.
     Drugie miejsce po zawziętej dogrywce zajęła Kinga Janik, podobnie jak Sławek Smołucha w konkurencji "Celne HulaHop".
     Na trzecim stopniu podium stanął Patryk Zagacki w konkurencji Strzałów na bramkę.
     Nie zabrakło także wielu kibiców i wolontariuszy, którzy zagrzewali zawodników do walki. Całe wydarzenie przebiegało w atmosferze radości i dobrej zabawy. Uczestnicy mogli się zregenerować przy pysznym poczęstunku na świeżym powietrzu. Wyjazd był możliwy dzięki dotacji z Gminy Unisław oraz Starostwa Powiatowego w Chełmnie. fotogaleria 2/18


Wyjazd do Bydgoszczy - 22 stycznia 2018

     Wyjazd do Bydgoszczy odbył się na zaproszenie Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 25 w Bydgoszczy z którą od kilku lat współpracuje ISKIERKA. W programie spotkania było przedstawienie Jasełek przygotowane przez małych aktorów - uczniów drugiej klasy integracyjnej tej szkoły.
      Ugoszczono nas słodkościami oraz obiadem w szkolnej stołówce. Przed wizytą w szkole wszyscy uczestnicy obejrzeli spektakl "Plastusiowy pamiętnik" w kinoteatrze Adria.
     Dziękujemy orgznizatorom za ciekawy program pobytu, ciepłe przyjęcie oraz upominki przygotowane dla wszystkich podopiecznych ISKIERKI. fotogaleria 1/18


16 grudnia 2017

     Tegoroczna Wigilia dla ISKIERKI przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się na sali w Głażewie, gdzie przybyli zaproszeni goście, rodzice, wolontariusze i podopieczni "Iskierki". Było dzielenie się opłatkiem, spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych, śpiewanie kolęd i wizyta Gwiazdora, który przyniósł nam prezenty. fotogaleria 7/17


3 grudnia 2017

     Klub Sportowy "Olimp", jak co roku, stanął na wysokości zadania i przygotował dla podopiecznych ISKIERKI MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE. Były zabawy i .. spotkanie z Mikołajem, który obdarował wszystkie dzieci upominkami. Atrakcją był też wóz strażacki i gaszenie ognia. fotogaleria 6/17


Wycieczka do Poznania

     Ostatni wtorek wakacji to dobry czas na wycieczkę do Poznania. Wyruszyliśmy rano. Pierwsza zaplanowana atrakcja - wejście do Palmiarni, gdzie można było zobaczyć 1100 gatunków roślin, a w akwarium 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych z różnych kontynentów. Wędrówce towarzyszyły dźwięki żywych ptaków oraz szum wody.
      Później udaliśmy się na rynek, ale spóźniliśmy się i nie zobaczyliśmy występu koziołków na Ratuszu. Spacer po rynku trochę nas zmęczył, więc z przyjemnością i apetytem zjedliśmy obiad.
     Po południu udaliśmy się do Rodzinnego Parku Rozrywki na Malcie, gdzie mogliśmy skorzystać z letniego toru saneczkowego. Nie wszystkim starczyło odwagi, aby zjechać, ale chętnych też nie brakowało.
      Na zakończenie, jak przystało na wakacyjny dzień, były lody. Wieczorem wróciliśmy do domu. To był udany dzień!!! fotogaleria 5/17


Wycieczka do Gdyni

     Wczesny ranek 13 lipca 2017 roku - pada deszcz, jest chłodno, ale wstajemy z łóżek, aby udać się do Gdyni, bo tam czekają na nas atrakcje. Ok. godz. 11.00 wysiadamy na Skwerze Kościuszki i oczywiście robimy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Na początku udajemy się do oceanarium, gdzie podziwiamy różne żyjątka wodne. Wszechobecna woda zachęca nas do pójścia na plażę. W dalszym ciągu jest chłodno, ale świeci słońce, więc niektórzy decydują się na zamoczenie nóg. Jest wesoło. Zmęczeni i głodni idziemy na obiadek - rybka w towarzystwie frytek i surówki z młodej kapusty. Po obiedzie obowiązkowy zakup pamiątek.
     Wreszcie ostatni punkt programu - wejście na okręt "Błyskawica". Podczas zwiedzania padają różne daty, których nie sposób zapamiętać, ale wiemy, że ten okręt jest najstarszym na świecie zachowanym niszczycielem.
     Czas na powrót do domu, ale trudno przejść obok budek z lodami, więc fundujemy sobie gdyńskie lody i ... marsz do autobusu. Przed 19.00 wita nas słoneczny Unisław. Dzień zaliczamy do udanych! fotogaleria 4/17


Piknik 2017

     Dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, przejażdżki bryczką i dyliżansami, dogoterapia, bańki mydlane - to właśnie te atrakcje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ISKIERKA przygotowało dla podopiecznych i wszystkich gości zgromadzonych podczas spotkania integracyjnego z okazji Dnia Dziecka i powitania lata, które miało miejsce w Otowicach, 17 czerwca 2017 roku.
Wiele radości na twarzach najmłodszych wywołały konkursy oraz liczne zabawy sportowe. Tradycyjnie już druhowie z OSP Unisław zadbali o kulinarne przekąski. W tym roku na gości czekały słodkie wypieki, przygotowane przez wychowawczynie i mamy podopiecznych.
     W organizacji spotkania "Iskierce" pomogło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, ze Starostwa Powiatowego w Chełmnie oraz z Urzędu Gminy w Unisławiu. Gośćmi honorowymi były dzieci z Dąbrowy Chełmińskiej. fotogaleria 3/17


"Bądźmy razem"

     W dniu 10 czerwca 2017 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem".
W ramach Spotkań podopieczni unisławskiej ISKIERKI startowali w czterech konkurencjach indywidualnych, tj. celne hulahopy, rzut piłką do kosza, strzał na bramkę, wahadło. W wymienionych konkurencjach zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych (do 15 roku życia oraz powyżej 15 roku życia). Ponadto przeprowadzono pięć konkurencji drużynowych: toczenie opon, chusta, przeciąganie liny, bule i płetwonurek.
Wyniki zawodników z Unisławia w konkurencjach indywidualnych: - I miejsce - wahadło - Klaudia Kryczka
- III miejsce - wahadło - Patryk Madrzejewski
- II miejsce - celne hulahopy - Oliwia Mularz
- III miejsce - celne hulahopy - Dawid Kowalski
- III miejsce - strzał na bramkę - Dawid Kowalski
- I miejsce - rzut piłką do kosza - Anna Tworek
- III miejsce - rzut piłką do kosza - Patryk Mądrzejewski
Drużyna "ISKIERKI" w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na III miejscu. Serdecznie gratulacje dla zawodników i trenera drużyny pani Beaty Steinmann.
     Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacjom Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwa Powiatowego w Chełmnie i Urzędu Gminy w Unisławiu. fotogaleria 2/17


Zajęcia plastyczne przed Wielkanocą 2017

     Na zajęciach 11 kwietnia 2017r pod opieką Pani H. Bagrowskiej wykonywano ozdoby wielkanocne. Ciekawe zajęcia zakończyły się pięknymi efektami. fotogaleria 1/17


Wigilia 2016

     Dnia 16 grudnia w świetlicy Zespołu Szkół w Unisławiu zorganizowano wigilię dla podopiecznych ISIERKI, ich rodziców oraz sympatyków stowarzyszenia. Dzielenie się opłatkiem, jasełka zaprezentowane przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brukach Unisławskich, śpiewanie kolęd a także gwiazdor obdarowujacy słodkimi prezentami wypełniły radosny czas wspólnego spotkania.
     Wigilię przygotowano ze środków przekazanych przez mieszkańców Gminy Unisław z 1% podatku oraz sponsorów. DZIĘKUJEMY! fotogaleria 14/16


Spotkanie mikołajkowe

     Podobnie jak w ubiegłym roku Klub Sportowy Olimp Unisław dnia 3 grudnia zorganizował spotkanie mikołajkowe dla ISKIERKI. Spotkanie odbyło się na hali sportowej w radosnej atmosferze, ktora towarzyszyła wspólnym zabawom oraz rozdawaniu słodkich podarunków przez Mikołaja.
DZIĘKUJEMY członkom KS Olimp Unisław oraz tym którzy pomogli zorganizować spotkanie: OSP Unisław, firmie Renex i drużynie sportowej ze Złej Wsi Wielkiej. fotogaleria 13/16


Święta tuż, tuż!

     Przygotowując się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, podopieczni ISKIERKI wraz z rodzicami i opiekunami odwiedzili bydgoską Wytwórnię Ozdób Choinkowych "Sopel".
W ramach projektu "W poszukiwaniu nieznanych, ginących i ciekawych zawodów wykonywanych dziś i na przestrzeni wieków" poznaliśmy bliżej tajniki m.in. zawodu dmuchacza i malarki.
Wyjazd był możliwy dzięki środkom otrzymanym z następijących instytucji: Urzędu Gminy Unisław, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwa Powiatowego w Chełmnie oraz darczyńcom, którzy m.in. przekazali swój 1% podatku na Iskierkę. fotogaleria 12/16


W krainie słodkości

     Dnia 18 listopada podopieczni ISKIERKI uczestniczyli w pokazie wyrobu słodkości w Karmelowej Krainie w Bydgoszczy. Cukierki i lizaki są tam wykonywane ręcznie z naturalnych składników. Wszyscy uważnie obserwowali pracę pań, które przygotowywały słodką masę. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie z przygotowanej masy wykonać lizaka dla siebie. Przyjemnie było poczuć słodkie zapachy i smaki. Na koniec oprócz wykonanego lizaka wszyscy otrzymali słodkie upominki.
Dziękujemy sponsorom, czyli Stowarzyszeniu "Na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław" za zorganizowanie wyjazdu. Został on zrealizowany w ramach projektu: "W świecie słodkości" w ramach zadania dofinansowanego przez Gminę Unisław w konkursie "Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych". fotogaleria 11/16


Dogoterapia 2016

     Spotkania z psami mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) uczestnicy przyzwyczajają się do kontaktu z psem, głaszczą go, wydają polecenia. Zajęcia te mają za zadanie dostarczenie uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z obcowania z psem, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania, pozwalają oderwać się od otaczającej ich rzeczywistości.
Takie zajęcia odbywają się systematycznie raz w tygodniu dla podopiecznych ISKIERKI, prowadzone są przez Fundację Pomocy Terapeutycznej Cane Pro Humano z Bydgoszczy.

Zajęcia dogoterapii zostały sfinansowane dzięki dotacji z Urzędu Gminy Unisław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko -Pomorskiego. fotogaleria10/16


W gospodarstwie agroturystycznym

     Ostatnia sobota września 2016 dla naszych podopiecznych minęła wyjątkowo aktywnie.
Wraz z rodzicami i opiekunami wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego RANCZO ALIBABA
w Skępsku. Dzieci obserwowały tam nie tylko zwierzęta domowe w ich naturalnym środowisku, ale również renifera z zaprzęgu samego św. Mikołaja. Oprócz czworonożnych przyjaciół ogromnym zainteresowaniem naszych "Iskierek" cieszył się tor do jazdy na mini quadach oraz oczywiście dmuchana zjeżdżalnia i trampolina, z której korzystały nie tylko dzieci, ale również dorośli. Zajęci konsumpcją pysznych kiełbasek z grilla, waty cukrowej, lodów, a przede wszystkim dobrą zabawą, podopieczni i opiekunowie na szczęście nie zapomnieli o upamiętnieniu tego pełnego uśmiechu dnia. fotogaleria9/16


Wakacje 2016 - wyjazd nad morze

     10 sierpnia, bardzo wczesnym rankiem, wybraliśmy się nad morze.
Naszym celem była plaża w Jastrzębiej Górze. Nie odstraszyły nas ani ciemne chmury na niebie, ani "miliony" schodków prowadzących na plażę. Co wytrwalsi nie chcieli wyjść z wody, nawet gdy słońce chowało się za chmurkami. Wyjazd (koszty przejazdu, ubezpieczenie oraz wyżywienie) w całości został sfinansowany z 1% podatku. Darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY. fotogaleria8/16


Wakacje 2016 - w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Łowieckiej w Raciniewie-Gzinie

     Dnia 23 lipca podopieczni "Iskierki" brali udział w zajęciach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Łowieckiej w Raciniewie-Gzinie, gdzie poznali lokalna florę i faunę, a także ciekawostki związane z zawodem leśniczego i myśliwego. Wakacyjne wyjazdy były możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwa Powiatowego w Chełmnie i Urzędu Gminy Unisław. fotogaleria7/16


Wakacje 2016 - na Wystawie Edukacyjno-Przyrodniczej w Polednie

     Podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Iskierka" w Unisławiu wraz z rodzicami i opiekunami odwiedzili Wystawę Edukacyjno-Przyrodniczą w Polednie, która jest efektem ok. 20 lat wypraw Państwa Barbary i Stefana Medeńskich na różne kontynenty. Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych, w czterech salach (Azja, Europa, Ameryka i Afryka) mieści się wystawa ponad 150 gatunków zwierząt w scenerii zbliżonej do naturalnych warunków. W każdej z sal głosy znanych lektorów nazywają zwierzęta, opowiadają o ich zwyczajach, przedstawiają ciekawostki i codzienność życia na danym kontynencie. fotogaleria6/16


Zawody w Kowalewie 11 czerwca 2016r

     "ISKIERKA" licznymi sukcesami zaznaczyła swój udział w Sportowych Spotkaniach Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem" w Kowalewie Pomorskim.
Spośród około 600 startujących podzielonych na dwie grupy wiekowe - do 15 lat i powyżej 15 lat - w młodszej Królem Strzelców w strzelaniu do bramki został Patryk Mądrzejewski, a drugie miejsce zajął Patryk Melcer. Patryk Melcer wygrał także konkurs rzutu piłką do kosza. Trzecie miejsce w zaciętym konkursie rzutów lotkami do tarczy zdobył Przemysław Kryczka. Były też miejsca czwarte i wyróżnienia. Emocji i radości nie brakowało. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacjom: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwa Powiatowego w Chełmnie i Urzędu Gminy w Unisławiu. fotogaleria5/16


Piknik w ISKIERCE 2016

     Tradycji stało się zadość - 4 czerwca w Barze na Polanie u państwa Katarzyny i Adama Wołochów Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Iskierka" w Unisławiu zorganizowała tradycyjny piknik z okazji Dnia Dziecka i powitania lata.Gośćmi byli uczniowie zaprzyjaźnionej klasy III B z Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 25 w Bydgoszczy. Przy całej gamie słodkości, wypiekach i pieczystym z grilla, przy pięknej pogodzie bawiono się na dmuchawcach, jeżdżono powozami konnymi po lesie, zabytkowym motocyklem "Ural", odbyła się dogoterapia na powietrzu, wiele gier i zabaw prowadzonych przez animatorów.
Ta przednia zabawa możliwa była dzięki dotacjom: Urzędu Gminy Unisław, Starostwa Powiatowemu w Chełmnie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i całej rzeszy sponsorów i darczyńców indywidualnych. fotogaleria4/16


Wielkanocne zajęcia plastyczne

     Panie J.Lewandowska i M.Heydrich pomagały dzieciom wykonać ozdoby na Święta Wielkanocne. Wszyscy pracowali z zapałem i chętnie wykonywali pisanki mając do dyspozycji wiele kolorowych elementów, które przygotowała Pani J.Lewandowska . Efekty pracy można zobaczyć na fotografiach. fotogaleria3/16

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy - Radosnych Świąt Wielkanocnych!


Zajęcia sportowe

     Raz w miesiacu podopieczni "Iskierki" doskonalą swoje umiejętnosci sprawnościowe na zajęciach sportowych pod opieką nauczyciela M.Królikowskiego. W ten sposób przygotowują się do udziału w zawodach sportowych dla osób niepełnosprawnych organizowanych corocznie w Kowalewie Pomorskim. fotogaleria2/16


Zajęcia podczas ferii 2016r

     Podczas ferii zimowych dzieci z "Iskierki" uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez nauczycielki: M.Heydrich oraz J.Lewandowską. Dzieci obejrzały film "W głowie się nie mieści". oraz wykonywały prace plastyczne o emocjach ukazanych w filmie. fotogaleria1/16


Wigilia 2015r

     W piatek 18 grudnia podopieczni "Iskierki" i ich opiekunowie spotkali się wraz z klasą 3b z Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 25 w Bydgoszczy przy wigilijnym stole w gościnnych progach tej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od prezntacji jasełek przygotowanych przez uczniów klasy 3b. Wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki. Wszystkie dzieci odwiedził św. Mikołaj i obdarował je prezentami (dzięki sponsorom!).Radosna i serdeczna atmosfera kolejny raz towarzyszyła wspólnemu spotkaniu dzieci, rodziców i opiekunów. fotogaleria6


Dogoterapia-2015r

     W 2015 roku Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "ISKIERKA" w Unisławiu wraz z Fundacją Pomocy Terapeutycznej Cane Pro Humano z Bydgoszczy organizowało zajęcia dogoterapeutyczne, czyli szeroko pojęte wspomaganie terapii zabawą i edukacją z udziałem psów. Zajęcia dogoterapii zostały sfinansowane dzięki dotacji z Urzędu Gminy Unisław, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ofiarności sponsorów i darczyńców, którzy przekazali Stowarzyszeniu 1% swojego podatku dochodowego. fotogaleria5


Święty Mikołaj w Iskierce - 4 grudnia 2015r

     Podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Iskierka" w Unisławiu pod koniec listopada w trakcie wróżb andrzejkowych zobaczyli w swojej bliskiej przyszłości bardzo znajomą postać. Wróżba ta dzięki członkom i zawodnikom Klubu Sportowego OLIMP spełniła się i 4 grudnia do dzieci i młodzieży zawitał Święty Mikołaj ze słodkościami. fotogaleria4


Smaki Europy 2015r-wakacje 2015r

     Na okres wakacji letnich 2015r. dla starszej grupy "Iskierkowiczów" przygotowaliśmy warsztaty kulinarne pt. "Smaki Europy". Dokupiono niezbędny sprzęt AGD, produkty i półprodukty żywnościowe, przygotowano przepisy kulinarne i samodzielnie gotowaliśmy, smażyliśmy, piekliśmy i grillowaliśmy - mówi prezes Stowarzyszenia pan Jan Michałowski. Uczyliśmy się savoir-vivre w domu, jak i w placówce zbiorowego żywienia. Podglądaliśmy profesjonalistów w pubie Barilla i wybieramy się do Restauracji pod Żubrem, by skonfrontować naszą wiedzę o nakrywaniu stołu, serwowaniu potraw i zachowaniu przy stole. Warsztaty kulinarne możliwe były do zrealizowania dzięki dotacji Urzędu Gminy Unisław i 1% podatku przekazanemu nam przez ludzi dobrej woli. fotogaleria3


Piknik 2015r

     Dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, przejażdżki bryczką i dyliżansami, dogoterapia, bańki mydlane to właśnie te atrakcje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Iskierka" przygotowało dla podopiecznych i wszystkich gości zgromadzonych podczas spotkania integracyjnego z okazji Dnia Dziecka i powitania lata, które miało miejsce w Otowicach, 20 czerwca. Wiele radości na twarzach najmłodszych wywołały konkursy oraz liczne zabawy sportowe. Tradycyjnie już druhowie z OSP Unisław zadbali o kulinarne przekąski. W tym roku na gości czekały słodkie wypieki, przygotowane przez wychowawczynie i mamy podopiecznych. W organizacji spotkania "Iskierce" pomogło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz Urzędu Gminy w Unisławiu. Gośćmi honorowymi były dzieci z integracyjnej klasy IIB ZS nr 19 w Bydgoszczy. Serdeczne podziękowania dla państwa Wołoch z Otowic bez których impreza nie mogłaby się odbyć. fotogaleria2


Iskierka w Robakowie

     20 czerwca 2015 roku podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "ISKIERKA" w Unisławiu wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w Powiatowym Festynie Ruchowo-rekreacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Robakowie. fotogaleria1